Fetişizm nedir?

Fetişizm Nedir ve Fetişizm Belirtileri Nelerdir?

Fetişizm nedir? Kişinin cinsel doyum için cansız bir nesneyi kullanmayı içeren ve tekrarlayan davranış örüntüleridir. Fetişizm nedir? Cinsel açıdan uyarıcı fantezi, istek ve davranışlar sergilenmesidir. DSM’ye göre fetiş tanısı konması için cansız nesne olması gerekir. Ancak çoğu cinsellik araştırmacısında geleneksel olarak böyle bir ayrım görülmez. Genellikle cinsel uyarılma ve etkinlikte fetiş nesnesine gerek duyulur. Nesne güçlü bir şekilde tercih edilir. Karşı cinsle ilişkili saç, kulaklar, eller, iç çamaşırları, ayakkabılar, parfüm ve diğer benzeri nesneler fetiş nesneleri arasında sayılabilir. Ender vakalarda daha sıra dışı fetişler görülebilir. Örneğin erkeklerde ampute kol ya da bacağı olan kişilere saplantı gelişebilir.

Etiketlendi:

Yorumlar

  • Fetişizm Belirtileri Nelerdir?

    Fetişizm nedir? Cinsel heyecan ve doyuma ulaşmak için nesneleri kullanma biçimleri önemli farklılıklar gösterir. Ancak, öperken, okşarken, tadarken ya da koklarken mastürbasyon en yaygın olanıdır. Fetişizmde, cinsel ilişki sırasında partnerden nesneyi giymesini istemek gibi ikincil örnekler dışında, normalde başkalarının haklarını çiğneme söz konusu olmaz.

  • Fetişizm nedir? Birçok erkek sütyen, jartiyer, çorap ve yüksek topuk gibi kişisel eşyalarda güçlü bir cinsel cazibe görür. Ancak kişisel eşyalar cinsel uyarılma için gerekli olmadığı veya güçlü bir şekilde tercih edilmediği için tipik olarak fetişizm ölçülerine uymaz. Yine de bu durum erkekler arasında fetiş benzeri tercihlere sıklıkla rastlanmasına bir örnek oluşturur.

  • Tabi biz forum olarak bunların çoğuna katılmıyoruz. Gerçek fetişizm bu değil. Eğer öğrenmek isterseniz forumumuza bekleriz.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .